KADININ RUHU ERKEĞİN GELİNCİK ÇİÇEĞİDİR

KADINLAR ERKEKLER GİBİ DEĞİLDİR . ERKEKLER DANDUN SERTTİR . PARLAR GÜRLER HEMEN SÖNERLER . DIŞLARI KAYA GİBİDİR İÇİNE GİRİNCE SÜNGER GİBİDİRLER . ANCAK KADINLAR ÖYLE DEĞİLDİR  DUYGUSALDIR NARİNDİR İNCİNİR KIRILIR DÖKÜLÜR . KADINLARI ANLAMAK İÇİN ONLARIN DUYGULARINI HİSETMEK GEREKİR. SEVİLEN KADIN SEVER SAYAR ERKEĞİ VEZİR EDER . KADINLARIN HİSSELERNE DUYGULARINA BAM TELLERİNE DOKUNULAN BİR AŞKIN SEVGİNİN TADI DAMAGINIZDA KALIR . KADINLAR ÇİÇEKTİR GERÇEKTENDE ÇİÇEKTİR . KADINLARLA İLGİLİ OKUDUĞUM GÜZEL BİR YAZISI SİZLERİNDE OKUMASI İÇİN BURAYA BIRAKIYORUM .  . 

⚘️Kadını anlamak zordur, derler oysaki kadını anlamak sanıldığı kadar da zor değildir. Yeter ki erkeler kadının dilinden anlamak istesinler.

⚘Kadını anlamak isteyen gül’e baksın. Kadın gül kadar ince, gül kadar narindir. Avucun içinde gülü hapsedersen gül hemen solar. Gül ile hergün ilgilenmezsen, gül susuz kalır, boynu bükülür, sen gül’ün güzelliğine varmadan gül dalında solar gider…

⚘Gül mis kokuludur, bakıldıkça güzelleşir, sevildikçe de coşar. Gül’ün sevinci arttıkça çevresine mutluluk saçar. Gül sevincinden baharı beklemden birbiri ardına goncalar verir. Sevincine sevinç katar.

⚘Gül’ün yaprakları narindir, kadife gibidir. Öyle hor kullanmaya gelmez. Hele hele gül’ü dalından koparmaya da gelmez. Gül hemen boynunu büker, sonra da solar gider…

⚘GÜL GİBİ GEÇİNMEK istiyorsanız eğer evdeki “gülünüzün” gül kadar değerli, gül kadar narin, gül kadar güzel ve gül kadar mis kokulu olduğunu sakın unutmayın. Kadının ruhundan anlamak isteyen, gül’ün ruhuna baksın. Kadının ruhu gül de saklıdır.

?Evdeki küçük tartışmalara gelince onun içinde ancak şunu söyleyebiliriz “gülü seven dikenine katlanır”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir