-RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN SEÇİM SONUCU DEĞERLENDİRMESİ-

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu kazandı. İmamoğlu’nun kazanmasını ilk olarak rakibi AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım tebrik etti. Sonrasında gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çevrildi.

2023 VURGUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen açıklamayı Twiter üzerinden yaptı. Gayrı resmi sonuçlara göre İmamoğlu’nu tebrik eden Erdoğan, 2023 vu-rgusu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde:

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul’umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ediyorum.

Bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden, Cumhur İttifakı’nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz.

Bu ay sonu gerçekleştirilecek G-20 Zirvesi, Çin ziyareti ve ardından Güney Avrupa ve Balkanlar Zirvesi başta olmak üzere, Türkiye’nin önündeki tüm iç ve dış meselelere, milli menfaatlerimiz doğrultusunda titizlikle eğilmeye devam edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir