YASAK SAATLERİ DEĞİŞİYOR

Bakan Koca, açıklamasında “A-şılama programının 1. aşamasının 2. adımına geçiyoruz. Hu-zurevleri ve B-akımevlerinde kalanlar ile bu vatandaşlarımızın bakımından sorumlu kişilerin a-şılanmasına ba-şlanacak. Aynı zamanda 90 yaş üzeri vatandaşlarımız için de program başlıyor.” ifadelerini kullandı.

K-oronavirüs v-akalarının gerilemesi ve aşı çalışmalarında ikinci aşamaya geçilmesiyle kısıtlamaların yavaş yavaş kalkması gündeme geldi. Uzmanlar normalleşme için 15 Mart’ı işaret ederken, hafta içi sokağa çıkma yasağının başlangıç saatinin 21.00’dan 23.00’a çekilebileceği belirtiliyor. Hafta sonu ise sokağa çıkma yasağı sadece gündüz uygulanabilir..

KISITLAMALAR NE ZAMAN KALKACAK?

A-şılama çalışmalarının h-ızlanması ve vaka sayılarının gerileme başlamasıyla “KIsıtlamalar ne zaman ge-vşeyecek, kalkacak? Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?” sorularının yanıtı m-erak ediliyor.

NORMALLEŞME İÇİN TARİH 15 MART

Uzmanlar adım adım normalleşme için 15 Mart’ı işaret ederken, olumlu sonuçların devam etmesi halinde bu tarihten sonra yüz yüze eğitim başlayabileceği ve restoranların ve k-afelerin açılabileceğini söylüyor.

S-OKAĞA ÇI-KMA YASAĞI SAATİ DEĞİŞİYOR MU?

Hürriyet Gazetesi’nin bugünkü manşetinde Nuray Babacan imzalı habere göre ise mart ayının ortası i-ibariyle hafta içi sokağa çıkma yasağının başlangıç saati 21.00’dan 23.00’a çekilebilir. Hafta sonu ise sokağa çı-kma ya-sağı sadece gündüz uygulanabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir